Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Медицина. Аптеки » 2016 » Травень » 26 » Членам родини хочуть гарантувати доступ до реанімації

Розміщення новин компаній

Членам родини хочуть гарантувати доступ до реанімації

У парламенті зареєстровано законопроект №4649 про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо допуску членів сім'ї, опікуна, піклувальника до пацієнта у відділенні реанімації та інтенсивної терапії. Про це повідомила співавтор законопроекту народний депутат Олена Сотник.

Згідно із законопроектом, керівництво установи охорони здоров'я або лікар повинні допустити членів сім'ї/опікуна/піклувальника до пацієнта, який перебуває у відділенні реанімації та інтенсивної терапії. Такий допуск здійснюється відповідно до Положення про допуск, затвердженим керівництвом установи охорони здоров'я. При цьому установа охорони здоров'я має забезпечити необхідні санітарно-гігієнічні умови для допуску, в тому числі в багатомісних палатах.

«Наприкінці минулого року я сама зіштовхнулась з цією проблемою – мій чоловік з інсультом потрапив до реанімації та знаходився у комі, а я не могла отримати вичерпну інформацію щодо його стану. Такий порядок позбавляє пацієнтів родинної підтримки, яка могла б прискорити одужання та стати стимулом боротись за життя. В результаті ми маємо кричущі випадки, коли останні хвилини життя людина проводить на самоті, а родичі «божеволіють» під зачиненими дверима. Особливо гостро ця проблема відчувається у дитячих лікарнях, адже діти сприймають ситуацію так, ніби батьки їх покинули та зрадили, й окрім основної хвороби отримують ще й психологічні травми», – розповіла вона.

При цьому, законопроектом передбачається, що допуск може бути обмежений виключно у разі проведення в закладі охорони здоров'я карантинних заходів. Якщо відповідно до Положення про допуск є підстави для відмови в такому допуску, рішення про відмову приймає головний лікар або зав. відділенням. Рішення про відмову може бути оскаржене в адміністративному порядку або до суду.

Також пропонується встановити, що члени сім'ї (опікун, піклувальник), які допущені до пацієнта у відділенні реанімації та інтенсивної терапії, не забезпечуються безкоштовним харчуванням та умовами для проживання.

У пояснювальній записці зазначається, що зараз в цій сфері існують обмеження, певні внутрішніми правилами установ охорони здоров'я. Також в наказі МОЗ СРСР від 31.07.1978 № 720 визначено санітарно-гігієнічний режим в операційному блоці, палатах і відділеннях реанімації та інтенсивної терапії, післяопераційних палатах та перев'язувальних. На думку авторів проекту, ці радянські вимоги застарілі та не відповідають медичним стандартам, введених в більшості країн ЄС, які відмовляються від практики обмеження допуску близьких осіб до пацієнтів, коли вони знаходяться в реанімації, і особливо гостро це питання стосується дітей. Відзначимо, що МОЗ запланував зміни щодо допуску батьків до дітей в відділення інтенсивної терапії.

Крім того, єдині для всіх закладів охорони здоров'я правила допуску допоможуть позбутися від зловживань і корупції з боку медпрацівників.

«Відкриття реанімацій вирішить не тільки проблему турботи і моральної підтримки хворих. Одночасно ми закриємо ще два глобальних питання: корупції і недбалого ставлення. Ніяких необґрунтованих списків ліків в незрозумілому кількості. Гарантія дотримання режиму і лікування. Увага до хворих і санітарним умовам. Саме тому я стала ініціатором закріплення в законі права на допуск близьких в реанімації. Вірю, що це зміна підтримає вся Україна», – наголосила Олена Сотник.
---------------------------------------------------------------------
Сейчас мало кого можно удивить словами «жизнь» или «смерть». Трагедия стерлась и превратилась в статистику.

На войне у нас гибнут друзья и коллеги. Это можно если не принять, то хотя бы понять. Война – это когда под взрывами гибнут взрослые люди с оружием.

Но сейчас в наших мирных городах, в больничных палатах, в реанимациях гибнут тысячи беззащитных людей. Детей. Они совершенно беззащитны перед желтыми пыльными циркулярами, которые лишают их права жить и умереть по-человечески. Они запрещают родным и близким быть рядом со своими угасающими родителями или детьми, которые уходят навсегда. Запрещают держать их за руку в последний момент их жизни. Запрещают знать, что с ними происходит, получают ли они всю необходимую им помощь.

Пока такое происходит, нам надо забыть слово «Европа» и даже не заикаться о нем. Мы сейчас не в Европе, мы – в аду.

Своих родителей я похоронил почти 30 лет назад. Я это давно пережил. Но я не могу пережить историю мальчика, который умирал от рака, один в своей палате на больничной койке, обнаженный, со связанными руками и ногами. А где-то рядом «умирали» его родители, оттого что они не могли быть рядом с ним, не могли помочь ему хотя бы словами любви и утешения.

Каждый из нас может завтра оказаться под дверью реанимации. Или за этой дверью.


Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 2287 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz