Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Медицина. Аптеки » 2020 » Серпень » 7 » До чого призводить безконтрольне застосування антибіотиків

Розміщення новин компаній

До чого призводить безконтрольне застосування антибіотиків

Опубліковано нові дані масштабного дослідження SOAR в Україні

27 квітня 2020 року в Журналі антимікробної хіміотерапії (Journal of Antimicrobial Chemotherapy, UK) були опубліковані дані міжнародного дослідження антибіотикорезистентності Survey of Antibiotic Resistance (SOAR) , проведеного компанією GSK у 2015–2017 роках у 16 країнах. Одна із семи статей присвячена результатам дослідження SOAR в Україні у 2016–2017 роках .

Зростання антимікробної резистентності (АМР) називають однією з найбільших загроз для здоров'я людства за всю його історію. Пневмонія, туберкульоз, гонорея, сальмонельоз – ці тяжкі інфекційні захворювання знову стають вкрай небезпечними. Причина – стійкість інфекцій до антибіотиків: через легковажне ставлення людини до застосування антимікробних препаратів, вони починають втрачати ефективність. Згідно з інформацією Американського центру контролю і профілактики захворювань (СDC), із 2013 року кількість інфекцій, стійких до антибіотиків, збільшилася на 30% – із 2 млн до 2,6 млн випадків.

За даними Міжорганізаційної координаційної групи зі стійкості до протимікробних препаратів (IACG), у глобальних масштабах уже зараз захворювання, стійкі до лікарських засобів, призводять мінімум до 700 000 смертей на рік, зокрема до 230 000 випадків смерті від туберкульозу. Якщо ситуація не зміниться, до 2050 року жертвами АМР можуть стати до 10 млн людей у світі . Тобто кожні три секунди в результаті антибіотикорезистентності на планеті буде вмирати одна людина. Більше, ніж сьогодні помирає від онкології. Є ще одна тривожна новина: у світі все частіше виявляють бактерії, стійкі навіть до так званого антибіотика резерву (колістину). А це означає, що ймовірність швидкого поширення захворювань, які взагалі не піддаються лікуванню доступними людству антибактеріальними препаратами, уже надзвичайно висока .

Тема зростання стійкості до антимікробних лікарських засобів вкрай актуальна і для України. Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я України, кожен другий житель країни, який приймає антибіотик, насправді не потребує антибактеріальної терапії, а кожен третій використовує антибіотики проти вірусів і застуди . До настільки безконтрольного і невиправданого застосування антибактеріальних препаратів призвели зразу кілька факторів. З одного боку, українці звикли займатися самолікуванням; з іншого – у країні відсутнє покарання за продаж рецептурних лікарських засобів без призначення лікаря. Доступність антибіотиків, помножена на ігнорування правил антибактеріальної терапії та відсутність у населення знань про небезпеку антибіотикорезистентності, можуть стати причиною катастрофи вже в найближчому майбутньому.

Масштаби проблеми значні, а загроза АМР для здоров'я людства – без перебільшення глобальна. Над тим, як зупинити зростання стійкості до антибіотиків, працюють уже не тільки науковці і представники системи охорони здоров'я та фармацевтичного сектору. Сьогодні тема антимікробної резистентності знаходиться в полі зору й Організації Об'єднаних Націй, і «Великої сімки» та «Великої двадцятки». А Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) прийняла резолюцію, згідно з якою держави зобов'язані розробити національні плани боротьби з AMР, щоб забезпечити раціональне використання протимікробних препаратів у медицині, ветеринарії і харчовій промисловості. В Україні такий план затверджено у березні 2019 року .

До подолання загрози антибіотикорезистентності у світі долучається також все більше соціально відповідальних компаній. Серед них і фармацевтична компанія GSK, яка реалізує тристоронню стратегію, засновану на: розробці нових антибіотиків для лікування резистентних інфекцій; допомозі в забезпеченні раціональної антибактеріальної терапії; ефективному регулюванні поширення антибактеріальних препаратів і спостереженні за антибіотикорезистентністю. Зусилля компанії оцінені на міжнародному рівні: уже вдруге GSK посіла перше місце серед інноваційних фармацевтичних виробників світу в загальному рейтингу Бенчмарку антимікробної резистентності 2020 (Antimicrobial Resistance Benchmark 2020) – незалежному аналізі зусиль 30 світових компаній-лідерів фармацевтичної галузі в боротьбі з поширенням резистентних патогенів .

Важливою частиною боротьби світової спільноти зі стійкістю до антимікробних препаратів є ініційоване GSK у 2002 році міжнародне дослідження антибіотикорезистентності Survey of Antibiotic Resistance (SOAR) у країнах Близького Сходу, Африки, Латинської Америки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону та СНД, до якого 2011 року приєдналася й Україна. Фокус на інфекціях нижніх дихальних шляхів зроблено через те, що, за даними ВООЗ, ці захворювання є четвертою серед найбільш поширених причин смертності у світі: близько 3 млн смертей щорічно .

SOAR вивчає чутливість основних збудників позалікарняних інфекцій дихальних шляхів до антимікробних препаратів і є незамінним інструментом у питаннях регулювання застосування антибіотиків. Дані дослідження використовують для розробки і впровадження локальних протоколів антибактеріальної терапії позалікарняних інфекцій верхніх і нижніх дихальних шляхів. Упродовж усіх років проведення дослідження SOAR – єдиний в Україні подібний міжнародний проект – є надійним джерелом якісної та науково обґрунтованої інформації про рівень антибіотикорезистентності в регіоні. А обізнаний – означає озброєний.

На жаль, третій етап дослідження SOAR 2016–2017 років продемонстрував подальше зростання резистентності основних збудників негоспітальних інфекцій дихальних шляхів до більшості досліджуваних молекул антибіотиків. Це свідчить про те, що проблема стійкості до антимікробних препаратів загострюється, а раціональне використання антибіотиків стає для України питанням національної безпеки.
_________________


Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 573 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz