Підтверджений рівень рейтингу інвестиційної привабливості м. Тернополя обумовлений значенням міста як регіонального центру. Сприятливі природно-кліматичні умови та промисловий потенціал надають додаткові можливості для інвесторів, що обмежуються проблемами інфраструктурного характеру, зокрема зношеністю інженерної та транспортних мереж, об‘єктів житлово-комунального господарства тощо. На сьогодні проводиться модернізація та реконструкція частини таких об‘єктів, що у т. ч. здійснюється коштом місцевого бюджету та міжнародних фінансових організацій. Відмічаються збільшення обсягів коштів, направлених на поліпшення інфраструктури міста та їх очікуване зростання у майбутньому, а також реалізація заходів із впровадження у громадському транспорті сучасних систем оплати та навігації.
Дії з підвищення рівня управлінської культури в місті та в частині покращення інвестиційного клімату, поряд з координацією дій представників місцевої влади при вирішенні ключових питань життєдіяльності міста, створюють певний потенціал для зростання показників економічного розвитку в ряді секторів економіки.
Обсяги інвестування в міську економіку протягом останніх років демонструють позитивну динаміку, на що певний вплив має збільшення капіталовкладень з місцевого бюджету. Показник освоєних капітальних інвестицій на душу населення у І півріччі 2017 року збільшився в 1,9 рази до 6,2 тис. грн та є на 70% більшим за середній показник по Україні. Обсяг прямих іноземних інвестицій зріс на 8,7% до 16,3 млн дол США та у розрахунку на одного мешканця залишається нижчим за середньоукраїнський показник, що є свідченням невисокої активності іноземних інвесторів.
Прийнятне боргове навантаження на місцевий бюджет надає можливість місту і надалі брати спільну участь в інвестиційних проектах, які у т. ч. реалізуються за кредитні кошти міжнародних фінансових інституцій та з якими місто має позитивний досвід співпраці.
Місту притаманна гарна забезпеченість закладами охорони здоров’я, освіти та культури, а також наявність об’єктів, які відносяться до історико-культурної спадщини. Існує потенціал до збільшення кількості міських жителів за рахунок притоку населення з регіонів, а також має місце позитивний природний приріст.
Позитивно на рейтинг можуть вплинути: вдосконалення нормативної бази та успішна реалізація базових програм розвитку міста, зростання більшості показників соціально-економічного розвитку до загальнодержавного рівня, покращення стану інфраструктури. Негативно на рейтинг можуть вплинути: подальший знос інфраструктури, виявлення скарг з боку інвесторів на діяльність місцевої влади, погіршення показників ефективності діяльності підприємств та скорочення обсягів інвестицій.
Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від м. Тернополя, у тому числі: казначейська звітність, данні щодо виконання програми соціально-економічного розвитку міста та бюджету міста, статистичні данні, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua