У грудні 2018 і на початку 2019 року найбільший телеком-оператор України здійснив тести мережі NB-IoT* – мережа спеціально розроблена для «розумних» пристроїв. Якість роботи мережі «інтернету речей» була перевірена в спеціальній лабораторії Київстар на пристроях обліку газу та води. Успішне тестування мережі дало можливість масштабувати проект та розпочати його впровадження на локаціях клієнтів. Зокрема, бізнес-клієнти оператора в Київській та Одеській областях вже долучились до тестування мережі на своїх підприємствах.
«Київстар запускатиме мережу NB-IoT для клієнтів по всій Україні. Сьогодні це затребувано бізнесами дуже різних напрямків – постачальниками води, газу, електрики, муніципальними підприємствами, промисловістю, – коментує Євген Кражан, директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Київстар. – І для цього ми маємо усі можливості, адже мережа NB-IoT у поєднанні зі швидкостями 4G-зв’язку дає клієнтам ще більше можливостей для бізнесу».
Переваги мережі NB-IoT:
• гарантовано високий рівень захисту даних при передачі інформації;
• дозволяє передавати дані між десятками тисяч одночасно підключених пристроїв на високій швидкості, в тому числі відео-контент;
• забезпечує мобільність пристроїв та їх роботу протягом тривалого часу без підключення до електромереж (одного заряду батареї вистачає на кілька років).
Послуги мережі NB-IoT можуть зацікавити не лише комунальні та промислові підприємства, але й компанії, що працюють у транспортних, сільськогосподарських, логістичних галузях. Окрім того, мережі можна використовувати для створення продуктів та сервісів для «розумних будинків» (Smart Home), «розумних міст» (Smart City), роботи охоронних пристроїв та багато іншого.
Бізнес-клієнти Київстар можуть замовити підключення до NB-IoT, а також «розумні» пристрої та програмне забезпечення для моніторингу й управління.
Щоб дізнатися більше або стати партнером чи клієнтом Київстар у проекті NB-IoT пишіть на nb@kyivstar.net.
Нагадаємо, що у 2018 році Київстар запустив низку IoT-продуктів, зокрема - IoT-автосигналізацію «Автотрекінг» та систему безпеки для дому SafeHome, якими користувачі можуть управляти з власних смартфонів. Київстар продовжує працювати у напрямку розвитку IoT-послуг та у подальшому представить клієнтам нові рішення для масового користувача та бізнесу.
*NB-IoT (Narrowband Internet of Things) – технологія бездротової вузькосмугової передачі даних у стандарті 3GPP, розроблена спеціально для пристроїв «інтернету речей». Технологія забезпечує середу збору даних з різних пристроїв: датчиків, лічильників, сенсорів, тощо; і відноситься до «енерго-ефективних мереж далекого радіусу дії» LPWAN (англ. Low-power Wide-area Network). NB-IoT забезпечує двосторонній зв'язок пристроїв, що діє в частотному каналі шириною 200 кГц. Швидкість передачі даних в мережі NB-IoT - до 200 кбіт /с, що є достатнім для пристроїв, які періодично передають однотипні дані невеликого обсягу.
** Пристрої виробників SimCom та Quectel для тестування мережі були надані партнерами Київстар - ТОВ «ІТР Україна» та ТОВ «Радміртех».
_____________
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua