«Будівництво 4G в маленьких селах – найважливіший інструмент, щоб подолати цифровий розрив в Україні. Щоб це стало можливим, Київстар добровільно відмовився від частини своїх частот, які потім були розділені між іншими операторами для запуску LTE у діапазоні 900 МГц. Завдяки цьому швидкісний інтернет сьогодні починає працювати у маленьких та віддалених селищах. В тому числі там, де живе лише по 50-100 осіб», – коментує Олександр Комаров, президент Київстар.
4G від Київстар у Донецькій та Луганській областях сьогодні отримали ще 84 тисячі людей, які живуть у 90 невеликих містечках або селищах. Загалом швидкісний мобільний інтернет від Київстар вже працює майже у 14 тисячах містах та селах, де живе 85% населення України. Половина з них отримали 4G саме у 2020 році. У планах компанії до липня 2022 року забезпечити швидкісним мобільним інтернетом щонайменше 90% населення країни.
Пришвидшити розгортання національної 4G-мережі у сільській місцевості вдалося завдяки використанню частот 900 МГц, які мають більший радіус покриття порівняно з частотами 1800 МГц та 2600 МГц. Цьому передували 2 роки кропіткої роботи за участі всіх мобільних операторів, регулятора, Мінцифри та інших державних органів.
Також з початку 2020 року Київстар вклав у будівництво мережі 4,3 млрд гривень, збільшивши інвестиції на 22%, у порівнянні з минулим роком. За останні 5 років витрати компанії, в тому числі в розвиток 3G та 4G в Україні, перевищили 28 млрд грн.
________________________
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua