Законопроект «Про електронні комунікації» створює нові можливості для суттєвого поліпшення якості телекомунікаційних послуг, їх доступності для кінцевих споживачів і сприятиме реалізації державної стратегії з цифровізації країни і програми «Держава у смартфоні» - Олександр Комаров, президент «Київстар»
На думку Олександра Комарова, серед головних переваг законопроекту №3014:
• Уведення в законодавче поле поняття технологічної нейтральності радіочастотного ресурсу - це дасть можливість телеком операторам надавати будь-які технології і стандарти зв’язку, використовуючи вже проліцензовані радіочастоти. Нагадаємо, що відсутність у законодавчому полі України принципу технологічної нейтральності стало причиною того, що наша країна отримала 3G і 4G-зв’язок майже останньою в світі.
• Можливість передачі, оренди та спільного використання радіочастотного спектру й інфраструктури між учасниками ринку. Це зробить використання радіо спектру більш ефективним, і сприятиме розвитку нових мобільних технологій у віддалених населених пунктах.
• Скасування обмежень на використання номерного ресурсу за технологічною ознакою – оператори зможуть більш ефективно використовувати дефіцитний номерний ресурс та запроваджувати новітні конвергентні рішення, без застарілих регуляторних бар’єрів.
• Збільшення відповідальності учасників ринку та громадян за незаконне встановлення радіоелектронних засобів – це сприятиме швидкому виявленню та усуненню радіоелектронних завад, що покращить якість зв’язку для кінцевих споживачів.
• Встановлення мінімального строку дії ліцензій на радіочастоти до 15 років та прозорий механізм обчислення рентної плати за частоти - це дає можливість бізнесу прогнозувати свою діяльність у довгостроковому періоді, а інвесторам - мати більшу впевненість для капіталовкладень.
Законопроект №3014 запроваджує в Україні основні принципи Кодексу Електронних Комунікацій ЄС, що сприятиме швидшій інтеграції в європейську спільноту. При цьому законодавці врахували й особливості національного регулювання. Зокрема, передбачено, що державний нагляд здійснюється регулятором галузі з урахуванням положень Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Це дозволяє державі керуватись єдиними принципами та правилами державного нагляду в країні, не роблячи виключень для окремих державних органів. Також зберігається існуюча процедура погодження нормативно-правових актів регулятора, що значно знижує потенційний адміністративний тиск на бізнес і створює підґрунтя для прозорого прийняття рішень та конструктивного обговорення кожного проекту, який впливає на підприємництво в Україні.
«Робота над оновленням законодавства у телеком сфері тривала багато років. Нарешті галузь отримала збалансований закон, який матиме потужний вплив на розвиток в Україні нових перспективних технологій, що стануть базою для розвитку інноваційних продуктів та сервісів», - вважає Олександр Комаров.
___________________
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua