Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Виробництво » 2020 » Березень » 17 » Як змінився портрет українського пасічника та які пасіки переважають в Україні

Розміщення новин компаній

Як змінився портрет українського пасічника та які пасіки переважають в Україні

У радянські часи склався певний стереотип, щодо типового пасічника – це чоловік похилого віку з бородою та вусами, який носить солом’яного бриля та мешкає у селі.

Але з тих пір багато змінилося, і «портрет» українського пасічника сьогодні виглядає вже інакше. Таку думку висловив Валерій Курейко, бджоляр і співвласник ТМ «Знатний Мед» під час інтернет-конференції, яка відбулася нещодавно у Києві.

«Якщо 30-40 років тому середній вік пасічника був «за 60», то сьогодні бджолярство «помолодшало», адже разом із досвідченими пасічниками віком 50-75 років, з’явилось нове покоління бджолярів, і серед них є люди віком навіть менше 30 років. На мою думку, сьогодні середній вік пасічника в Україні складає 45 років. Щодо кількості бджолярів в Україні, то вона сягає 500 тис. чоловік», - вважає Валерій Курейко.

На думку експерта, сучасний український пасічник – це вже не обов’язково виключно сільський житель, крім того він активно цікавиться новими технологіями, слідкує за світовими тенденціями, обмінюється досвідом з іншими бджолярами через YouTube та Facebook.

Крім того, експерт нагадав, що крім чоловіків, бджолярством почали займатись жінки - частіше виступаючи у ролі помічниць, але іноді - в якості головного або єдиного бджоляра на пасіці.

На думку експерта, за останні 10-15 років в Україні збільшилась кількість пасік та їх розмір. Переважають малі пасіки, при цьому основний товарний мед виробляють середні і великі.

«Малою сьогодні вважається пасіка до 50 бджолосімей. Середня пасіка - від 50 до 300 бджолосімей, саме такі пасіки і складають ядро українського бджільництва, те, на чому воно тримається. Великою вважається пасіка понад 300 і до 1000 бджолосімей, проте, в Україні є вже кілька пасік де тримають 5-10 тисяч бджолосімей», - зазначив експерт.
Варто зазначити, що точні дані щодо кількості пасік та й самих пасічників в Україні, відсутні, адже понад 90% пасік не зареєстровані.
-----------------


Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 607 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz