За три попередні роки підприємство відправило замовникам 106 млинів загальною масою 23300 т. Серед них кульові млини з центральним завантаженням та кульові млини з розвантаженням через решітку (діаметр їх барабанів - 2700-5500 мм); млини мокрого самоподрібнення та млини мокрого полусамоподрібнення (діаметр барабанів 7-9,5 м). Причому, млини всіх цих типів однаково затребувані на ринку. Серед новинок, які освоєні НКМЗ, барабанні огрудкувачі з барабаном діаметром 4 м та довжиною 11 м, що відносяться до збагачувального обладнання. Вони використовуються для отримання окатишів із залізної руди.
Найбільш популярними серед відвантажених в минулому році були кульові млини з центральним розвантаженням МШЦ-5500х7500. Дев'ять таких млинів НКМЗ відправив Навоїйськоому гірничо-металургійному комбінату (Республіка Узбекистан).
Начальник бюро розмельного та енергетичного обладнання відділу головного конструктора гірничорудного і ковальсько-пресового обладнання НКМЗ Євген Вовненко розповів про два млины нової конструкції, що були випущені в минулому році.
«Перший, найбільший з раніше виготовлених на НКМЗ - млин мокрого полусамоподрібнення ММПС-7750х6060, - говорить Євген Миколайович. – Він також має найбільш потужний привід серед тих, що раніше застосовувалися для млинів - 5750 кВт. Проектна продуктивність цього млина 600 т/год, але вже сьогодні він забезпечує 800 т/год, при цьому кількість споживаної ним електроенергії ще не наблизилась до 80% від проектного показника. Цей млин використовується на першій стадії подрібнення. Гірники повністю задоволені його роботою. Зараз фахівці нашого бюро працюють над проектом другого такого млина.
Ще один млин нової конструкції - безцапфений кульовий млин з центральним розвантаженням МШЦ-3600х6000 БЦ. Якщо млин традиційної конструкції при встановленні на фундамент спирається на цапфи торцевих стінок, то у цього млина цапфи відсутні, а торцеві стінки інтегровані в корпус барабана та є його частиною. Він встановлюється на ті ж фундаменти та спирається безпосередньо на корпус барабана. Відповідно, такий млин стає довшим, має на 50% більший об’єм, а обсяг матеріалу, що подрібнюється в ньому, збільшується в два рази. Гірники зацікавленні в придбанні безцапфених млинів з барабаном більшого діаметру».
Географія поставок новокраматорських млинів достатньо широка: Україна (Північний, Південний, Центральний, Інгулецький, Полтавський ГЗК), Монголія, Болгарія, країни СНД.
Вже в цьому році гірникам були відвантажені вісім млинів НКМЗ.
-----------------
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua