Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Конференції, форуми та заходи » 2017 » Червень » 6 » Еденія: У місті майбутнього

Розміщення новин компаній

Еденія: У місті майбутнього

"Еденія: У місті майбутнього" - виставка, яка отримала назву від утопічної новели, опублікованої мовою їдиш Калменом Зінгманом у Харкові у 1918 р. Майже через сто років після публікації художник Євгеній Фікс зібрав міжнародну групу сучасних художників, запропонував їм прочитати цю новелу і створити мистецьку роботу - ніби з музею уявного міста Еденії. Ця виставка представляє різні бачення художників – як запрошення подивитися на свої мрії з різних боків та відстаней, помічаючи їхні кольори, інтонації, форми та ритми.

Еденія Зінгмана (проекція Харкова на 25 років в майбутнє) - це місто, в якому людей перевозять летючі автобуси, де фонтани регулюють температуру повітря і цілий рік тримають її на комфортному рівні, де етнічні спільноти живуть поруч у злагоді та мирі. Головний герой, що повернувся до свого рідного міста з Палестини, відвідує художній музей, де він "подивився гіпсові скульптури Кріценштейна, Лісі-Ціпі, вироби з золота. На верхньому поверсі він зачинив за собою двері й довго-довго дивився, дивився й думав, думав і загубився у своїх думках…"

У час, коли багато українців все ще розділені на тих, хто ідеалізує радянське минуле як золоту епоху соціальної справедливості і тих, хто ідеалізує Євросоюз як обіцяну майбутню утопію, виставка "Еденія: У місті майбутнього" (що бере початок з новели, написаної мовою, яка майже зникла з України) пропонує глядачам роздивитися багатокультурну історію країни та її ранньорадянські мрії/жахи, з огляду на нинішні політичні виклики та можливості. Ми пропонуємо відвідувачам критично подумати про звабливість та комфортність утопічної мрії і разом із тим згадати те, що було вчинено в минулому заради перетворення ідеального образу суспільства в реальність. Скільки з цих мрій та аргументів ми досі повторюємо сьогодні?

У той же час ми визнаємо утопічний характер самого проекту сучасного мистецтва в ХХІ ст., де видимість (як розкриття, або одкровення) заступила місце візіонерських проектів минулого.

Куратори: Лариса Бабій (Україна / США) та Євгеній Фікс (США)

Художники:
Іфеома Аняеджі (Нігерія)
Бабі Бадалов (Франція / Азербайджан)
Тетяна Григоренко (США / Франція)
Ікатеріні Ґеґісян (Великобританія / Греція)
Саша Дедос (Україна)
Руфь Дженрбекова і Марія Вільковіська (Казахстан)
Микита Кадан (Україна)
Капані Кіуанґа (Франція)
Колектив Конкретних Дат (Україна)
Куранді Кац (Італія / Канада)
Юрій Лейдерман (Німеччина / Україна)
Микола Рідний (Україна)
Хаїм Сокол (Росія / Ізраїль)
Аґнес Турнауер (Франція)

Архітектор експозиції: Іван Мельничук (Україна)
Видавничий партнер: ШТАБ (Школа творчої актуализації майбутнього) (Киргизстан)

Виставка організована за підтримки Asylum Arts
Особлива подяка Др. Геннадію Естрайх

Про кураторів:
Євгеній Фікс народився у Москві у 1972 р., з 1994 р. живе та працює в Нью-Йорку. В своїй мистецькій практиці (роботи, виставки, книги) він досліджує репресовані мікро-історичні наративи, що проявляють складні стосунки між соціальними історіями заходу та країн радянського блоку в ХХ ст. Більше інформації: http://yevgeniyfiks.com.

Лариса Бабій народилася в США в 1980 р., з 2005 р. живе та працює в Києві. Незалежний куратор, автор, перекладач. У центрі її роботи - репрезентація українського сучасного мистецтва в англомовному світі, організація проектів сучасного мистецтва в Україні (часто у співпраці з художниками) та критичний дискурс про умови, в яких сьогодні існує культура.

У рамках виставки відбудуться публічні події:

п'ятниця 9 червня о 16.00
Розмова з кураторами виставки та присутніми художниками-учасниками про їхні особисті ставлення до тем, що проявляються в "Еденія: У місті майбутнього", серед яких – історична пам'ять, утопічне мислення, спадщина єврейського населення України, політика забування і т. ін.

субота 10 червня о 13.00
Кураторська екскурсія виставки з Євгенієм Фіксом

п'ятниця 16 червня о 18.00
Розмова з істориком Др. Мейгилл Фаулер (Mayhill C. Fowler) (США) та авторкою книги "Beau Monde on Empire's Edge : State and Stage in Soviet Ukraine" про утопічність в театрі Березіль Л.Курбаса в культурному середовищі Харкова початку ХХ ст.

ЄрміловЦентр
Харків, Майдан Свободи, 4
(головний корпус ХНУ ім. В. Н. Каразіна,
вхід з боку Клочківського узвозу)


Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 1103 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz