Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Семінари » 2018 » Лютий » 27 » Сучасні педагогічні технології в ХПІ — Підсумки

Розміщення новин компаній

Сучасні педагогічні технології в ХПІ — Підсумки

В НТУ «ХПІ» підбили підсумки ювілейної ХV Міжнародної методичної школи-семінару «Сучасні педагогічні технології в освіті». Цього року захід об’єднав 1350 слухачів з 16 міст України та більш ніж 50 навчальних закладів Харкова.

Серед них — викладачі, бібліотекарі, аспіранти та студенти, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, представники громадських об’єднань, соціологи, психологи та політологи. В рамках заходу для них провели 12 майстер-класів та 10 майстерень — максимальну кількість за всю історію діяльності школи-семінару. Зусиллями лише однієї кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами ім. Івана Зязюна провели 10 педмайстерень. Організатор заходу — методичний відділ НТУ «ХПІ».

Під час роботи школи-семінару викладачі ознайомилися з досвідом застосування сучасних педагогічних технологій в освіті, які використовуються в НТУ «ХПІ», а також сучасними вимогами до професійної діяльності педагога вищої школи. Вони також обмінялися досвідом у нових підходах до виховання та розвитку особистості.

Багато слухачів прагнули взяти участь у кількох семінарах, які іноді проходили одночасно. У зв’язку з цим майстерню професора Олександра Романовського проводили двічі. «На майстер-класах та педагогічних майстернях доповідали переважно про результати, отримані викладачами кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами ім. Івана Зязюна завдяки участі в міжнародній програмі TEMPUS «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту ELITE» (2013–2017 рр.),— розповідає Олександр Романовський. — За результатами участі в цій програмі було створено Центр Лідерства, який тепер надає послуги з оцінювання лідерського потенціалу; консультування та коучінгу, проводить тренінги з індивідуального та інституційного лідерства».

Провідні викладачі НТУ «ХПІ» провели для слухачів школи-семінару педагогічні майстерні за темами: «Принципи і методи формування харизматичного лідера. Секрети харизматичного лідера. 10 принципів сугестії» (проф. Олександр Романовський), «Формування адекватної самооцінки особистості як умова формування майбутнього лідера-управлінця» (проф. Юрій Панфілов, доц. Лариса Грень), «Лідерський потенціал як основа організаційної діяльності педагога» (проф. Тетяна Гура) та інші.

Крім того, політехніки провели для учасників школи-семінару серію майстер-класів. Так, професор Володимир Кухаренко розповів про компетентність викладача у мережеву епоху, продемонстрував можливості LMS Moodle для ефективного формування компетенцій викладача у дистанційному та змішаному навчанні, а директор науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» Лариса Семененко, її заступники Юлія Главчева, Оксана Побережна та завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Наталія Непран розповіли про методику формування портфоліо викладача та науковця.

Професор Олена Горошко свій майстер-клас «Презентація «Освіта 2.0 у глобальній перспективі та локальний контекст» присвятила огляду та аналізу основних тенденцій технологічного прогресу в системі вищої освіти, які дозволяють говорити про початок справжньої революції в освіті та формування принципово нового її формату — Освіти 2.0. Учасники майстер-класу ознайомилися з досвідом проведення занять у США професора Centre Florida University Павла Землянського та професора Університету Джорджа Мейсона (штат Віргінія) Сергія Самойленка.
Можливостям застосування коучингових технологій у діяльності науково-педагогічних працівників був присвячений майстер-клас доцента Анастасії Книш. Під час занять були розглянуті прийоми активізації мотивації та відповідальності студентів у процесі навчання. Учасники отримали можливість ознайомитися з використанням у навчальному процесі технологій SMART, GROW та «Колесо балансу».

Методику підвищення зацікавленості учнів у майстер-класі «Мотиваційна лекція, яка дійсно працює, або як зацікавити хімією байдужого до навчання учня за 15 хвилин» продемонстрував доцент Сергій Петров. Разом з учасниками він зробив аналіз проблеми недостатнього інтересу школярів до точних і природничих наук та розглянув існуючі напрямки ефективної взаємодії шкіл та ВНЗ.

Слухачі школи-семінару також взяли участь у таких майстер-класах: «Трансформаційна гра як Life коучинг для студентів» (проф. Галина Попова, доц. Ірина Штученко), «Інноваційна методика «Театр англійських мініатюр» (проф. Антоніна Бадан), тренінг «Виявлення проблем бізнесу і пошук шляхів їх розв’язання» (проф. Віктор Заруба), «Метод кейс-стаді як засіб активної дидактики (на прикладі катастрофи «Титаніка»; проф. Ігор Рущенко) та інші.
Науково-педагогічні працівники, які стали учасниками ХV Міжнародної методичної школи-семінару «Сучасні педагогічні технології в освіті», відзначили високий рівень організації заходу та педагогічну майстерність його керівників.

«Другий рік поспіль беремо участь у школі-семінарі. Подобається змістовність лекцій та практична частина, — розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи Харківського педагогічного ліцею № 4 М. П. Мирошник. — Корисними для нас були майстерні зі створення портфоліо, театру мініатюр. Почали використовувати цей досвід на практиці».

За словами завідувача відділу електронних ресурсів науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» А. О. Ілляшенко, щорічна школа-семінар і цього року підтвердила свою високу кваліфікацію. Майстер-класи та педагогічні майстерні носили новаторський характер.

Після закінчення школи-семінару її активні учасники отримали відповідні сертифікати. Крім того, за підсумками роботи педагогічної школи методичний відділ НТУ «ХПІ» планує видати збірки методичних праць «Сучасні педагогічні технології в освіті».

Довідка: Ювілейна ХV Міжнародна методична школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті» відбулася в НТУ «ХПІ» 31 січня–2 лютого 2018 року.


Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 807 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz