Серед напрямів навчання — комп’ютерна електроніка, embedded systems (розробка вбудованого програмного забезпечення), програмування мікропроцесорів і мікроконтролерів тощо.
Відкриття лабораторії відбулося за участю ректора НТУ «ХПІ» Євгена Сокола, зав. кафедри обчислювальної техніки і програмування Сергія Семенова, молодшого віце-президента з інжинірингу (AVP, Engineering) GlobalLogic Віктора Матусова.
«Безумовно, головна мета відкриття такої лабораторії — наблизити наших студентів до реальних практичних завдань. Зазначу, що все, що пов’язано з embedded systems (вбудованими мікропроцесорними системами управління) — дуже цікавий напрям, оскільки у нього широке коло завдань і сфер застосування. І цей напрям сьогодні розвивається на кафедрі обчислювальної техніки та програмування ХПІ за підтримки GlobalLogic. Використання наданої техніки — те реальне досягнення, яке дасть можливість нашим студентам отримати гарну сучасну освіту. Ми дуже вдячні GlobalLogic, яка розглядає кафедри ХПІ, як базу для підготовки відмінних фахівців. І головне, що у компанії є розуміння необхідності спільної роботи бізнесу та освіти. У мене немає сумнівів, що ми й надалі будемо співпрацювати», — зазначив Євген Сокол.
Завідувач кафедри обчислювальної техніки та програмування ХПІ Сергій Семенов підкреслив, що за допомогою нової лабораторії буде організовано навчальний процес, наукові дослідження з ухилом на роботизовані внутрішні вбудовані системи.
«Ми від фірми отримали близько двадцяти пристроїв «Embedded Starter Kit», які дозволяють проводити дослідження, будувати навчальний процес з урахуванням інтелектуальних вбудованих систем і програмувати на них. На цьому етапі ми запускаємо клас, де студенти зможуть вивчати нові, унікальні для вишів і навчального процесу дисципліни (embedded systems). Також студенти зможуть вдосконалювати знання з електроніки, системотехніки. Унікальність цих систем в тому, що з їх допомогою можна програмувати, створювати різні роботизовані системи і пристрої для багатьох галузей економіки», — розповів Сергій Семенов.
Представник компанії GlobalLogic, молодший віце-президент з інжинірингу Віктор Матусов, зазначив, що компанія активно підтримує розвиток вищої освіти, а з ХПІ має багаторічну стратегічну співпрацю: «Зараз ми відкриваємо лабораторію — це і фізична інфраструктура, і апаратне, програмне забезпечення. Це дозволить майбутнім інженерам, детально розібратися в розробці вбудованих систем і створювати унікальні пристрої. Наприклад, роботизовану руку або навіть екзоскелет. Мені особливо приємно, як випускнику ХПІ, що саме харківський Політех став одним з перших, де ми відкриваємо таку лабораторію. Адже без підтримки освіти неможливе подальше масштабування IT-індустрії. Ми очікуємо випускників вишів на наших проектах, як інженерів, але навчанням повинен займатися виш. Тому ми допомагаємо, приєднуючись до оновлення програм, допомагаючи готувати кадри серед викладачів».
Нагадаємо, в січні 2019 року НТУ «ХПІ» та компанія GlobalLogic уклали договір про співпрацю.
____________________________
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua