Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Дистрибуція і торгівля » 2018 » Листопад » 4 » DistributionMaster-2018 об'єднав професіоналів-однодумців

Розміщення новин компаній

DistributionMaster-2018 об'єднав професіоналів-однодумців

Трансформація в нові реалії:
Що чекає дистрибуцію в майбутньому?


DistributionMaster-2018 об'єднує професіоналів-однодумців

26 жовтня 2018 року в Києві відбулася VII щорічна Всеукраїнська практична конференція DistributionMaster-2018.
Організатор конференції - В2В медіа-група TradeMasterGroup, її учасниками стали понад 140 топ-менеджерів - професіоналів в галузі дистрибуції, виробництва і торгівлі, а також суміжних галузей з усіх регіонів України, а також Польщі. Розподіл учасників по сферам діяльності виглядав так:
- Виробники 44%,
- Дистриб'ютори 42%,
- Суміжні галузі 14%.

Партнерами виступили компанії:
IT Партнер - Спілка Автоматизаторів Бізнесу
Трансформаційний Партнер - YouCoach
Партнер по автоматизації – Бизнес аналитика
Партнер кава-брейків - Trevi

Інформаційні партнери:
Журнали: «Упаковка», «Food.ua», «Маркетинг и реклама», «Логистика: проблемы и решения», «Мир Упаковки» и «Мир Продуктов», «Промышленность в фокусе», «Судоходство», «Напитки. Технологии и инновации», «Транспорт»..
Газети: «Аграрник», «Агробізнес сьогодні», «Приватний підприємець».
Бюлетень «Перевізник»; Видавництво «Біопром».

Інформаційні Портали «NEWS.KOMPASS.UA», «Бізреліз», «Клуб Експортерів України», «Logistics-GR», «malls.ua». «Харчовик», «Простобіз», «worldexpo»; Агропромисловий портал «Украпк».
Виставки: «Індустрія торгівлі», «Primus Exhibitions Group», «WorldFood Ukraine 2018».

Перше слово було надано Еммі Турос, виконавчому директору Канадсько-Української Торгової Палати. У своїй доповіді «Організація експортно-імпортних операцій з Канадою» Емма виділила, що незабаром очікуються значні регуляторні зміни, 14 документів об'єднають в один і з 15 січня 2019 SFCR вступить в силу. У ньому будуть вказані міжнародні вимоги до всіх продуктів, що імпортуються або експортуються, буде встановлений баланс між підсекторів харчової промисловості, а також між власним виробництвом і імпортом.

Спікер зазначила, що для того, щоб працювати на ринку Канади необхідно:
1. Ліцензування та уповноважена особа для ведення бізнесу в Канаді.
2. Превентивний контроль - контроль безпеки ;! PCP (Preventive Control Plan) - письмовий документ, що визначає потенційні загрози, пов'язані з продуктами харчування і демонструє методи, які бізнес впроваджує для їх уникнення (поєднується з HACCP).
3. Відстеження - підтримує розслідування з безпеки продуктів харчування, включаючи відгуки.

Ольга Капустян, керівник проектних і медіа-досліджень компанії Kantar TNS, презентувала доповідь на тему «Актуальні споживчі тренди». У своїй доповіді Ольга зазначила, що споживчий попит поступово відновлюється, хоча в цілому ще не досяг рівня 2014 року. Так само в доповіді була представлена аналітика як за останні 5 років змінився спосіб мислення споживача, де спікер зазначила, що 86% опитаних вірять в якісного українського виробника, а цікавою тенденцією останніх років стало зменшення лояльності до брендів.

Своє бачення майбутнього дистрибуції виклала в виступі Уляна Киричук, директор комерційного департаменту компанії «Берта груп». Спікер виділила аспекти, з якими потрібно працювати дистриб'ютору, щоб якісно розвивати свій бізнес в Україні, а саме:
1. Розвиток національних мереж.
2. Підвищення стандартів дистрибуції.
3. Оптимізація витрат виробників - скорочення витрат логістики.
4. Потреба в розвитку компетенцій категорійного менеджменту.
5. Зростання ролі інформаційних технологій.
6. Проблема дефіциту персоналу.
7. Глобалізація та стирання кордонів.

Денис Мороз, генеральний директор, КОМПАНІЯ СТВ ГРУП, поділився успішним досвідом впровадження стратегії покриття територій. За його словами, існує два підходи до ведення діяльності компанії: технологічний і статистичний. В Україні більшість компаній вважає за краще статистичний підхід, однак його результатом може бути лише ймовірність досягнення успіху, але ніяк не сам успіх.

Денис, виділив що потрібно для підвищення ефективності бізнесу:
1. Знати ринок, конкурентів.
2. Знати і використовувати потреби всіх потенційних клієнтів.
3. Підвищувати конверсію.
4. Підвищувати середній чек.
5. Формалізувати всі сервіси для клієнтів.
6. Мати ефективні процеси.
7. Ущільнювати покриття.
8. Керувати орієнтованістю на клієнта.
9. Знижувати ДРР (вартість ліда, залучення).

Юрій Федусов, комерційний директор компанії Bon Boisson Beverage, виступив з темою «Роль лідера в багаторівневої структурі компанії, принципи побудови ефективних торгових команд і прийняття рішень в точці біфуркації». У доповіді Юрій виділив п'ять принципів бізнесу, які повинен знати кожен менеджер:
1. Цінність для клієнтів. Бізнес існує для того, щоб створювати цінності різного роду. Цінність - це те, за що платять замовники.
2. У будь-якій організації повинна бути хороша організація. Вона повинна мати цілі і ресурси (кадрові, матеріальні та фінансові), щоб досягти цих цілей.
3. Конкурентна перевага. Щоб домогтися успіху на своєму ринку, компанія повинна робити щось краще, ніж у інших. Наприклад, компанія може домогтися конкурентної переваги, пропонуючи найширший асортимент товарів. Або супер низькі ціни. Або високу якість. Або відмінний сервіс. Але не можна домогтися всього цього відразу. Компанія повинна послідовно представляти свою перевагу клієнтам.
4. Контроль - це те, чого ви ніколи не повинні втрачати. Кожен повинен бути обізнаний про цілі компанії і отримувати завдання, які просунуть компанію до цих цілей. Контроль дає впевненість, що хороший менеджер знаходиться в курсі подій в будь-який час. Контроль і інформація, супутня йому, дає менеджерам можливість управляти підприємством.
5. Прибутковість: у вас вона повинна бути. Бізнес існує, щоб робити гроші. Найголовнішою метою менеджменту є отримання грошей для власників бізнесу. Незалежно від того, наскільки добре менеджери справляються з чимось ще, якщо вони втрачають потенційний прибуток, вони швидко прощаються зі своєю роботою.

Валерій Якушко, Керівник відділу підтримки та розвитку SAP ERP, Фармацевтичної Фірми «Дарниця», розповів учасникам конференції про впровадження категорійного менеджменту в мережі.

У своїй доповіді Валерій детально зупинився на аналізі вихідної та кінцевої точок, на методах досягнення мети з попутною адаптацією процесів під можливості з урахуванням вітчизняних реалій. Через впровадження категорійного менеджменту складається дорожня карта реалізації проекту на 2-3 роки, з необхідністю подальшого перманентного розвитку, що обов'язково торкнеться всіх напрямків діяльності підприємства, в тому числі і побудови дистрибуції.

Також, Валерій торкнувся питання технічного рішення обліку товарів, організації процесів продажів з полиці, автоматизації визначення незадоволеного попиту для роздрібної торгівлі.

Наташа Шилова, директор з маркетингу ТОВ «АРІКОЛ», в своїй доповіді акцентувала увагу на тому, що асортимент - це основний продукт дистриб'юторського бізнесу. Тому для його розвитку вкрай важливою є асортиментна політика. На думку спікера, максимально ефективною вона буде в тому випадку, якщо за неї відповідає структурний підрозділ, у веденні якого знаходяться питання маркетингу.

Наташа, звернула увагу учасників конференції на «підводні камені» впровадження асортиментної політики - можна розробити прекрасну теорію, створити ідеальну схему дистрибуції товарних категорій, яка, тим не менш, не буде працювати. В першу чергу, через те, що вона не буде враховувати реалії ринку, наприклад, відмінність в інтересах споживача, дистриб'юторської мережі і виробника. Кульмінацією доповіді Наташі Шилової став алгоритм успішної реалізації асортиментної політики, який включає ланцюжок таких дій: відповідність Місії, оцінка ринку, продаж внутрішньому клієнту, перевірка ринку, доопрацювання.

Наскільки важливі сучасні інформаційні технології в дистрибуційному бізнесі? Чи потрібно інвестувати в їх розробку і впровадження, чи не краще вирішувати виникаючі проблеми екстенсивним шляхом, наймаючи додаткових співробітників? Про це в своєму виступі розповіла Тетяна Маркіна, менеджер з проектів компанії «АСНОВА ХОЛДИНГ».

Спікер виділила 4 основних напрям у розвитку технологій:
1. BIG DATA - персоналізація даних, прогнозування, моделювання.
2. IoT - взаємодія машин між собою.
3. Robotics - заміна людини в рутинних операціях.
4. AI - експоненціальне зростання в навчанні машин.
Також Тетяна зазначила, що на сьогодні стримуючими факторами впровадження технологій є - бажання мати «свій власний» продукт, висока вартість R & D, висока ймовірність невдачі проекту.

Чи можливо ефективне рішення евристичних задач в області дистрибуції? Чи можна, наприклад, з прийнятним ступенем точності прогнозувати попит на ті чи інші товари та їх групи, а значить, не закуповувати, не перевозити, не зберігати і не виставляти в продаж те, що не буде продано? Андрій Печерських, лідер групи Компаній ТОВ «Центр Бізнес-Технологій», стверджує, що це можливо. Спікер поділився досвідом автоматизації процесів планування у дистриб'юторів і рітейлерів.

Андрій, зазначив, що впроваджування цих продуктів дозволяють істотно збільшувати оборотність товарів у рітейлерів, кардинально (на десятки відсотків) зменшити втрати від затоварення, списання продукції з простроченим терміном зберігання / реалізації і т.д. Зрозуміло, навіть найкраща програма не зможе повністю замінити компетентних фахівців в маркетингу. Так, попит можна прогнозувати, оскільки він визначається факторами, які піддаються обліку і аналізу.

Однак таких факторів надзвичайно багато, вони різнопланові, тому далеко не кожна мережа досліджує всі фактори попиту, на основі яких можливо грамотне планувати.

З темою «Практика розвитку ВТМ (власної торгової марки) дистрибутором», виступив Wojtek Szała, партнер компанії De Care Group, член ESMA (Європейської асоціації торгівлі та маркетингу). Спікер поділився з учасниками конференції своїм більш ніж 25-річним досвідом розвитку власних торгових марок (ВТМ) дистрибутора на європейському ринку. Wojtek, вважає, що успішна дистрибуція товарів або товарних груп ґрунтується на принципі підходу від простого до складного і починати необхідно з класичного комплексу маркетингу плюс час - використання «відкритих вікон». Спікер зазначив, що час виходу на ринок є ключовим фактором для розвитку бізнесу. Так само застеріг, що кращі ідеї будуть скопійовані конкурентами, як тільки ви почнете їх реалізацію, і станеться це раніше, ніж ви коли-небудь могли собі уявити.

Wojtek, виділив такі ключові рекомендації при виході на інші ринки:
1. Виберіть нішу, досить велику для вас, але не цікаву для великих виробників.
2. Переконайтеся, що ваш новий власний бренд не конфліктує з вашими іншими принципами, але якщо вам загрожує втратити бренд, подумайте про те, щоб копіювати продукт як свою власну марку.
3. Створюючи нові продукти використовуйте незвичайні технології, патенти і т.д.

Центральною складовою дистриб'юторського бізнесу є зниження витрат і підвищення маржинальності діяльності компанії. Про методи оптимізації цих компонентів бізнесу в своїй доповіді детально розповів Андрій Тучак, комерційний директор компанії «КОМО Україна».

У 99% випадків при формуванні портфеля доводиться вибирати між товарами з високим ступенем продажу в даній мережі - існуючій або потенційній, або товарами з високим ступенем маржинальності. І вибір між цими двома показниками доводиться робити в кожному випадку індивідуально для кожної компанії. Однак при грамотному виборі інструментів (наприклад, правильного обліку витрат на логістику) можна сформувати товарний портфель, який принесе дистриб'ютору оптимальний валовий прибуток.

Дмитро Данилович, маркетинг директор «ГК Альянс» виступив з темою Трансформація бренду, як інструмент виклику інтересу у споживача».

У своїй доповіді Дмитро зазначив, що завданням, яке стояло перед компанією, як і у більшості молодих локальних або регіональних виробників була проста - національне масштабування бізнесу. Практично всі учасники ринку при спробах масштабування, вибираючись зі своїх регіонів кидалися в криваве цінове море, безумовно втрачаючи якість.

Ми вибрали інший шлях, який привів бренд до змін і трансформації. Ми стали вчитись виробляти те, що буде продаватися в майбутньому, а не те що вміємо робити зараз. Те, що виробляли вчора, сьогодні вміють робити вже всі. Цей виклик став, каталізатором трансформації, яка, як нова нитка проникає в весь бізнес, у внутрішні і зовнішні процеси і прояви.

Після теоретичної частини учасники «DistributionMaster-2018» продовжили роботу за «столами переговорів» і спілкуванням з потенційними партнерами.

Також на конференції традиційно відбулося нагородження Національної В2В-премії Trade-in-Ukraine-2018: Кращий партнер року серед дистриб'юторів.

Напередодні конференції фахівці компанії TradeMasterGroup провели опитування понад 300 виробників з метою визначити кращого дистриб'ютора країни. Переможців обирали за кількома критеріями: Якість команди, Інноваційні технології, Ефективна співпраця, Розвиток логістики та ін. Також респондентам ставилося запитання про те, яка компанія є «Кращим експертом ринку дистрибуції України».

Переможцями стали:

Кращий експерт ринку дистрибуції України - КОМПАНІЯ СТВ ГРУП.

Кращі партнери року серед дистриб'юторів:
- Савсервис Столица.
- Берта груп.
- Евромикс.

В ході роботи на Конференції її учасники визначили тренди на ринку дистрибуції України і виробили рекомендації щодо успішного розвитку бізнесу. Також на заході були представлені нові інструменти підвищення компетенції дистрибуційних процесів, оптимізації витрат на дистрибуцію, учасники активно обмінювалися між собою досвідом, а за результатами проведених «Столів переговорів» налагодили партнерські відносини між компаніями.

Медіа-група TradeMasterGroup, дякує всім учасникам конференції.
__________________________


Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 502 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz