Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Різне » 2018 » Листопад » 18 » Європейська експертиза для ефективної координації дій у сфері реформ правосуддя

Розміщення новин компаній

Європейська експертиза для ефективної координації дій у сфері реформ правосуддя

Львівська область стала однією з перших, де діятиме Регіональна рада реформ у сфері правосуддя для втілення реформи через донесення специфічних для регіону викликів і їх рішень на рівень центральних органів та організації якісного обміну інформації щодо реформ сектору з центру в регіони та між регіонами. Проект «Право-Justice», який надає підтримку реформ у сфері правосуддя, організував перше засідання Львівської регіональної ради реформ у сфері правосуддя 14 листопада.

Відкриваючи засідання, Роксолана Костур, Голова відділення Асоціації правників України у Львівській області, зазначила про необхідність актуалізації обговорення реформи у сфері правосуддя: «Раніше ми могли спостерігати відсутність співпраці не лише між регіонами, але й з Києвом. Ми отримували готові зміни до законодавства і повинні були з ними працювати». Вона повідомила, що Проект «Право-Justice» сприяє напряму створення регіональних рад, щоб регіони були почутими в центрі, адже це перша ланка імплементації нововведень в Україні.

Львівська регіональна рада реформ у сфері правосуддя об’єднала ключових стейкхолдерів: представників суддівської системи, органів прокуратури, адвокатської спільноти, управління юстиції, приватних виконавців, правозахисних громадських організацій, експертів Проекту ЄС «Право-Justice» та науково-освітню спільноту регіону для координації дій щодо реформи судової системи.

На думку керівника Проекту ЄС «Право-Justice» Довидаса Віткаускаса, створення Львівської регіональної ради реформ у сфері правосуддя сприятиме налагодженню зворотного зв’язку від регіонів для поліпшення політик, які зазвичай розробляються на центральному рівні.

Робота Львівської регіональної ради була поділена на три сесії: мета та представлення ради, моніторинг імплементації Цивільного та Господарського процесуальних кодексів, а також залучення студентів-правників до процесу реформування сектору юстиції.

Карстен Манке, міжнародний експерт з розвитку регіональних ініціатив Проекту ЄС «Право-Justice», заявив, що зустріч проводиться з метою почути проблеми регіону, щоб завдяки першокласній експертній підтримці допомогти їх вирішити: «Ми хочемо створити майданчик для обговорення, щоб просунути речі, які є важливими». Він підкреслив, що участь в обговореннях є спільним інтересом для учасників, а одним із каналів комунікації буде спілкування із використанням сучасних технічних засобів.
На зустрічі Львівської регіональної ради реформ у сфері правосуддя учасники виразили міркування щодо важливості організацій громадянського суспільства в інформуванні громадян про реалізацію реформи, а також заохочення до обговорення з представниками не лише наукової спільноти, а й залучення студентів.

За підсумками дискусії учасники засідання висловили свою готовність співпрацювати тісно з міжнародними експертами Проекту ЄС «Право-Justice» для обміну кращими практиками щодо результатів та перспектив роботи приватних виконавців, процедур банкрутства, проблем із реєстрацією бізнесу, незалежності судової влади та стандартів юридичної освіти.

Регіональні ради реформ у сфері правосуддя будуть діяти в Чернівецькій, Одеській, Львівській, Харківській, Дніпропетровській областях. Серед учасників регіональних рад реформ у сфері правосуддя не має жодної пріоритетності, члени є рівні у правах і можливостях. Під час засідання Львівської регіональної ради реформ у сфері правосуддя представники рад з Чернівецької та Одеської областей представили напрацювання та досвід проведення установчих засідань в їхніх областях.

Перша зустріч Регіональної ради реформ у сфері правосуддя у Львові ознаменувала посилення системної роботи в рамках підтримки реалізації реформ в регіонах Проекту ЄС «Право-Justice» у співпраці з профільними інституціями та експертами на місцях.

Про Проект ЄС «Право-Justice»

Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких перезавантаження судової влади через відбір і оцінку суддів, перебудова в системі управління судовою владою, створення служб приватних виконавців і пробації, створення електронних реєстрів і зміцнення права власності. Партнерами Проекту є Вища рада правосуддя, Міністерство юстиції, Вища кваліфікаційна комісія суддів, Верховний Суд, Нотаріальна палата та інші інституції правосуддя. Проект Європейського Союзу «Право-Justice» є продовженням проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», реалізованого у 2014-2017 роках. За сприяння Проекту створено Раду з питань судової реформи при Президенті України, розроблена Стратегія реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та і План дій з виконання положень Стратегії.



Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 583 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz