Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Дистрибуція і торгівля » 2018 » Грудень » 9 » Кешбек детенізує торгівлю та дасть стимул захищати права споживача

Розміщення новин компаній

Кешбек детенізує торгівлю та дасть стимул захищати права споживача

Чи зможе розроблений Міністерством фінансів України Законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу та Закон України« Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг » наповнити казну, створити чесну конкуренцію на ринку і захистити покупця від небезпечної продукції?

Ці питання обговорювалися 4 грудня в інформаційному агентстві «Українські новини» під час Круглого столу: «Кешбек - детінізація торгівлі та стимул щодо захисту прав споживачів».

З метою боротьби з недобросовісними продавцями Міністерство фінансів розробили законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу та законів України в застосуванні реєстрів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Під час дискусії в ІА чиновники, експерти та представники бізнесу обговорили розроблений законопроект і висловили свої зауваження.

Представник Міністерства фінансів Ольга Добровольська заявила, що міністерству дуже важливо почути думку експертів та учасників ринку, тому що мета законопроекту - не задушити сумлінних платників податків, а вивести на світло тих, хто працює в тіні.

Що таке кешбек для споживача?

Суть законопроекту в тому, щоб в першу чергу запровадити механізм стимулювання покупців допомагати виявляти несумлінних користувачів касових апаратів, які можуть при реалізації товару або не видавати фіскальні чеки взагалі, або ж видавати фальшивки.

За словами Ольги Добровольської, механізм кешбек передбачає, що покупець, який виявив таке порушення, має право подати скаргу на продавця, і якщо вона підтвердиться, то покупець отримує право на компенсацію повної вартості товару. А щоб Державна фіскальна служба не потонула у валі дрібних претензій з боку покупців, законопроект передбачає ліміт - покупка повинна бути на суму не менше 850 гривень.

Законопроект передбачає штраф за невикористання касового апарату в тих випадках, де це є обов'язковим, в розмірі 200% від вартості товару, при цьому 100% вартості покупки буде отримувати покупець, а ще 100% вартості покупки буде надходити в бюджет у вигляді штрафу.

Ольга Добровольська зазначила, що законопроект не передбачає введення додаткових перевірок для бізнесу. Наприклад, на першому етапі податкова буде направляти компанії, на адресу якої надійшла заява про порушення, запит на надання документів, які можуть підтвердити правоту компанії. Якщо компанія документи надала, то ніякої перевірки ДФС вже проводити не буде.

Міністерство фінансів впевнене, що легальний бізнес від введення механізму кешбеку не постраждає. «Легальному бізнесу тут боятися нічого», - сказала вона, але зазначила, що Мінфін готовий продовжити обговорення та вдосконалення законопроекту.

Кешбек вже є в Бюджетному кодексі, справа за податковим


Представник Державної фіскальної служби Станіслав Кубрів зазначив, що зараз в фіскальні органи приходить дуже багато скарг на фізосіб-спрощенців, які при продажу товару або послуг і не зобов'язані видавати чеки. Але при цьому законодавство сьогодні вимагає, що суб'єкт господарювання повинен видати підтверджуючий документ, який дозволяє ідентифікувати продавця, товар і дату продажу. На його думку, механізм кешбеку дозволить швидко навести порядок на ринку, приструнити недобросовісних продавців, оскільки приверне на бік контролюючих органів самих покупців. «Якщо будуть штрафи реальні, як ми запропонували, через рік 90% працюючих в тіні підуть звідти», - вважає він.

Ольга Добровольська також зазначила, що норма про кешбек вже закладена в Бюджетному кодексі, але вона поки що не працює, оскільки ще не внесені відповідні зміни в закон, який регулює використання касових апаратів, і в Податковий кодекс.

Споживач завжди правий

Олександр Васильчук, начальник відділу державної політики в сфері захисту прав споживачів Міністерства економічного розвитку і торгівлі, зазначив, що міністерство бачить великий плюс в тому, що для захисту своїх прав буде залучено саме населення. «Це є величезним мотиваційним для споживача кроком вперед, оскільки він буде розуміти, що саме цю продукцію саме цей суб'єкт господарювання повинен продати з певним документом - фіскальним чеком, і якщо він отримає натомість якийсь інший документ, він допоможе фіскальному органу зрозуміти, який саме суб'єкт господарювання порушує закон », - сказав він. На його думку, цей законопроект навчить споживача захищати свої права, і дасть йому механізм захисту цих прав.

Ніна Кільдій, представник Консьюмерської асамблеї України та Центру споживчих експертиз «Тест», розповіла, що рівень правопорушень сьогодні в інтернет-торгівлі - величезний. За її словами, «Тест» проводив дослідження, в ході якого купував смартфони, але при цьому звертав увагу на правильність оформлення покупки. А саме - на правильність оформлення фіскального чека та видачу гарантійного талона. В результаті з 20 інтернет-магазинів, де були здійснені покупки, в 13 магазинах покупцям не видали фіскальний чек, і з цих 13 магазинів в 6 випадках продавцями були фізособи-підприємці, а ще в 6 не вдалося взагалі розпізнати суб'єкта, який здійснює торгівлю, так як крім штампа з назвою магазину ніяких реквізитів не було. Також дослідження показало, що якщо людина купує в одному магазині кілька товарів, то на різні товари він отримує різні документи від різних ФОПів.

За словами Ніни Кільдій, учасники Форуму консьюмерскої асамблеї підтримали розроблений Мінфіном законопроект. «Це - метод батога та пряника, це ідеальний вид покарання, від якого, з одного боку, виграє споживач, який зможе захистити свої права, з іншого боку - виграє держава, тому що вона також від цього отримає гроші», - сказала вона і навела приклад зворотного зв'язку від покупців: за статистикою від GFK, 69% споживачів оцінюють кешбек як дієвий метод боротьби за свої права - https://eba.com.ua/wp-content/uploads/2018/07/GFK-y-potrebytel-keshbekah.pdf

Представник «KTD Group» і компанії «Saturn» Сергій Шевченко на круглому столі представляв інтереси підприємств, які виробляють в Україні побутову техніку. За його словами, чесним виробникам в Україні на сьогодні працювати важко, оскільки в продаж надходять і товари, які розмитнюються за різними схемами як із заниженням вартості, так і зовсім без сплати податків. «Це створює погану конкуренцію для українського виробника, і тому ми підтримуємо законопроект про кешбек. Тому що він дозволить конкурувати українському продукту з нечесним бізнесом », - сказав він.

Вікторія Куликова, менеджер комітету побутової електроніки Європейської Бізнес асоціації, відзначила, що компанії, які входять до комітету, також дуже часто скаржаться на проблему нелегального імпорту техніки в Україні. «За нашими оцінками, наприклад, до 60% телевізорів великої діагоналі ввозяться в Україну нелегально. Іноді в прайс-агрегатор можна забити марку побутової електроніки і побачити в продажу 6 її моделей. Але при цьому ми точно знаємо, що 4 з цих 6 моделей ніколи офіційно в Україну не завозилися », - сказала вона.

Вікторія Куликова вважає, що законопроект буде тим засобом, який допоможе поліпшити ситуацію, але при цьому вона запропонувала передбачити в законопроекті чіткі санкції для компаній, які на сайт поширювали дані, що дозволяють її ідентифікувати. Це потрібно для усунення існуючої проблеми, коли на сайтах інтернет-магазинів не вказується жодних даних про компанію, що здійснює продаж, і тому її іноді просто неможливо ідентифікувати, щоб пред'явити претензії.

Євген Школа, керівник юридичного відділу компанії Samsung Electronics Ukraine Company, додав, що проблема ідентифікації компаній-продавців - дуже серйозна, тому що велика частина інтернет-сайтів не дає інформації про юрособу, яка здійснює торгівлю. У зв'язку з цим він поставив питання про те, як буде діяти ДФС, якщо отримає скаргу на компанію, реквізити якої вказані неправдиво. При цьому Наталія Плотник представник ДФС пояснила, що сьогодні у відкритому доступі вже є реєстри юридичних осіб та реєстр касових апаратів, тому покупець, здійснюючи покупку, за допомогою свого смартфона зможе буквально за кілька секунд перевірити цього продавця.

«За» законопроект Мінфіну висловився і представник Української Ради Бізнесу Олексій Колесников. На його думку, він дозволить покарати великі компанії-порушників, які зловживають преференціями, наданими державою для малого бізнесу. «Завдання - сепарація добропорядних від недоброчесних. Великий бізнес, який цим зловживає, дискредитує систему та «підставляє» малий бізнес, для якого спрощена система є свого роду інкубатором, необхідним для того, щоб вирости та зміцнитися », - сказав він. «Український білий бізнес підтримує законопроект, тому що він є ліками м'якої дії, і буде працювати конкретно там, де це потрібно», - додав Олексій Колесников.

«Наша Асоціація підтримує даний законопроект і закликає владу підтримати чесний бізнес в Україні», - заявив генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій Юрій Пероганич.

За його словами, щорічно в Україну заходить без оподаткування товару на суму близько 500 млрд. грн. Це близько 100 млрд.грн втрачених податків, а це майже бюджет Міністерства оборони. Цей «безподатковий» імпорт - порушення конкуренції і стримування розвитку економіки країни в цілому.

«По-перше, це порушення конкуренції між імпортерами: одні платять податки, інші - ні. Другий момент - порушення конкуренції між вітчизняними та зарубіжними виробниками продукції. У ціні вітчизняного виробника вже закладено 20% ПДВ, а в ціні «безподаткового імпорту» його немає. А значить українська продукція відразу стає на 20% дорожчою за імпортну і не конкурентоспроможною , - пояснює Пероганич. - До чого призводить ця ситуація? Це підвищення рівня безробіття, великі темпи трудової міграції і, в кінці кінців, негативний торговий баланс. Я вважаю, що запропонований Мінфіном законопроект вирішить проблему безподаткового імпорту. А це дуже серйозне питання, питання національної безпеки », - упевнений Юрій Пероганич.

Відмовилися підтримати законопроект про кешбек для споживачів тільки Державна регуляторна служба. За словами Інни Запоровскої, начальника економічної експертизи проектів регуляторних актів ДРС, існуюча редакція законопроекту надає держорганам більше повноважень для перевірок бізнесу. «Тому Державна регуляторна служба наполягає на тому, що якщо суб'єкт підприємництва буде перевірятися, то перевірятися він повинен тільки по тих моментах, які вказані в скарзі на нього. А сьогодні проект закону передбачає проведення фактичної перевірки суб'єкта господарювання за всіма напрямками його діяльності - зі сплати податку, наявності патентів і ліцензій за останні 3 роки », - сказала вона.

Однак представник ДФС Станіслав Кубрів у відповідь на це заперечив, що фіскальні органи після отримання скарг від покупців будуть проводити тільки фактичні перевірки суб'єктів господарювання, тобто за фактом вчинення правопорушення, а не в цілому. «Перевірки будуть не по вигадкам, а за фактами, і ми з підприємством цей факт будемо обговорювати. Або підприємство спростовує скаргу, надаючи чек, і ми його перевіряємо в базі, або ж в іншому разі ми його притягуємо до відповідальності », - сказав він.

В той же час представник Мінфіну Ольга Добровольська зазначила, що всі претензії з боку Державної регуляторної служби можна оперативно зняти, узгодивши суперечливі моменти, і чітко виписати норми законопроекту.

«Щоб не затягувати цей процес на роки, я буду ініціювати, щоб найближчим часом на базі Мінфіну була створена робоча група. До її складу увійдуть як представники центральних органів влади, так і представники громадських організацій, об'єднань підприємців. Ми готові продуктивно попрацювати над редакціїєю цього законопроекту, щоб зняти всі зауваження щодо суперечливих норм », - резюмувала Ольга Добровольська.
___________________________


Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 529 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz