Перший «тестовий» потяг стартував на початку квітня. Його маршрут пролягав через Казахстан, Росію, Білорусь, Польщу і Словаччину. Потяг подолав 9300 кілометрів і прибув у пункт призначення - Будапешт, Угорщину. Скорочення термінів доставки вантажу стало ключовою перевагою даного маршруту. Вся поїздка зайняла 17 днів, що майже на 30 днів менше, ніж той самий маршрут, організований морськими та залізничними шляхами.
З кінця квітня по маршруту Іу-Будапешт слідують щотижневі потяги компанії. Ekol планує запуск нових, більш оптимальних маршрутів, які будуть анонсовані в травні і з'єднають Будапешт з іншими китайськими містами. Також в планах Ekol - організувати рух 8 потягів з Китаю в Європу. При цьому пунктом призначення стане не тільки Будапешт, а й інші європейські міста. Для організації перевезень буде використана інфраструктура 8 залізничних терміналів у Китаї, а також потужності 4 власних логістичних комплексів Ekol в Європі.
Компанія організовує транспортне сполучення на території ЄС, співпрацюючи з оператором Deutsche Bahn (DB). Послуги терміналу надає компанія Mahart Container Center (MCC), а митне оформлення в Будапешті і розподіл товарів за європейськими напрямками здійснює Ekol, використовуючи власні ресурси.
«Ми пишаємося тим, що є першопрохідцями в Угорщині, пропонуючи транспортні рішення для організації прямих перевезень товарів з Китаю в Угорщину. Наше рішення не тільки безпечно з точки зору екології, а й є найбільш оптимальним для наших клієнтів, адже дозволяє створювати нові конкурентні переваги. Наше рішення - це дійсно найкраща альтернатива більш тривалим за термінами доставки морським перевезенням і більш дорогим - авіа. Угорська державна податкова і митна адміністрація (NAV), а також кілька митних агентів Угорщини протягом декількох місяців розробляли стратегію створення центру митного оформлення і подальшої дистрибуції китайських товарів в Європі. Історія показує, що проект «Шовковий шлях» завжди був успішним бізнесом, якщо розумно підійти до його управління. Ми віримо, що це можливо і в наші дні. Ми створюємо необхідні взаємозв'язки для нового співробітництва, і той факт, що у нас є унікальне рішення, створює додаткову цінність для наших Клієнтів», - підкреслив Ахмет Мусул, голова правління Ekol Logistics.
Завдяки цьому потягу Ekol зможе створити транспортне сполучення з Китаєм і для інших європейських країн. Уже в цьому році провайдер планує відкрити свою власну компанію в Китаї і запустити прямий потяг Китай-Туреччина.
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua