Дослідні компанії Cone, Accenture, Nielsen провели аналіз по відсотковій зацікавленості покупцями брендами, які дотримуються еко-тенденцій:
клієнти, яким імпонують бренди, що скорочують використання пластику - 62%;
покупці, які готові платити більше за екологічні товари - 73%;
люди, які довіряють більше еко-френдлі торговим мережам - 92%.
Біоупаковка, яка розкладається, та повна відмова від пластику рідко застосовуються у продажах, проте зараз такий підхід все більше набирає обертів, наприклад, вже є магазини, де навіть стенди та вивіски повністю вироблені з дерева,тобто в маркеті всі матеріали повністю натуральні.
Із запропонованих варіантів уникнути пластикових пакетів - це багаторазова упаковка та контейнери в оренду. Часто покупцям пропонують торби з натуральних тканин, які довго не зношуються. В Європі та США стають популярними контейнери, які можна як придбати, так і взяти в оренду під час покупки товарів і повернути наступного разу.
Деякі компанії навіть пропонують товари без упаковки, називаючи такі магазини “голими”. Нещодавно один з косметичних брендів, дотримуючись тенденції без упаковки, реалізував всі шампуні, мило, гелі для душа та інше без тари. Як користуватися такими товарами та в чому секрет такої упаковки, можна дізнатися з мобільного додатку магазину.
Також нещодавно бренди почали виробляти речі зі вживаного пластику. Компанія в США, яка займається створенням взуття, виготовляє його шляхом переробки пластикових пляшок. Технологія включає в себе стерилізацію, подрібнення та пресування у гранули пластику, після чого нагрівають та розтягують їх в нитки. Самі моделі взуття створюються шляхом 3Д-притингу, використовуючи спеціальну форму.
Якщо говорити широко про еко-тренди та бізнес, який включає в себе і внутрішні бізнес-процеси, то в цьому випадку також можливо економити ресурси природи та не завдавати шкоди. Один з найпростіших варіантів - відмовитися від використання паперового документообігу. Лише за рік велика компанія може зберегти від 100 кв.м. лісу. Замінити звичайний процес обміном даними можна електронними рішеннями, які пропонує EDI-провайдер EDIN.
-----------------
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua