Призначення гранту — придбання обладнання для навчального процесу і наукових досліджень на суму 20 тисяч євро.
«Запрошення НТУ «ХПІ» вручити символічно дане обладнання особливо приємно для мене, оскільки воно збігається з проведенням «Тижнів Німеччини» в Україні. Таким чином, ваш університет приєднується до тих установ Харкова, які активно співпрацюють з Німеччиною. Ми підтримуємо Україну в багатьох відносинах, включаючи науку», — зазначив Вольфганг Мессінгер.
Як повідомив завідувач кафедри електричних апаратів ХПІ, професор, доктор технічних наук Борис Клименко, «боротьба» за грант фонду Олександра фон Гумбольдта велася з травня 2014 року. Співробітники кафедри пройшли близько двадцяти етапів погоджень, уточнень та обґрунтувань, співбесід з рецензентами. Обладнання було отримано наприкінці 2016 року, і вже сьогодні з його допомогою на кафедрі здійснюються наукові дослідження високого рівня, проводиться організація та створення нових лабораторних робіт.
«Дуже важливо, що нові лабораторні роботи створюються у вигляді мобільних стендів в процесі виконання бакалаврантами й магістрантами дипломних проектів, що допомагає освоїти навички практичної роботи з сучасним обладнанням», — зазначив Борис Клименко. За його словами, одне із свідчень ефективності використання нового обладнання при проведенні досліджень — участь співробітників кафедри електричних апаратів у 5-ти зарубіжних наукових конференціях (2017-2018 рр.). Доповіді на цих конференціях отримали високу оцінку їх організаторів і учасників та були опубліковані в престижних європейських журналах.
«Фонд Олександра фон Гумбольдта є каталізатором досліджень і забезпечення якісної освіти на кафедрі електричних апаратів. Цей фонд має широку програму підтримки науки і освіти. На нашій кафедрі вийшло продовжити співпрацю з колишніми стипендіатами, які на все життя залишаються «гумбольтянцями». Доцент кафедри, кандидат фізико-математичних наук Михайло Пантелят — стипендіат фонду Гумбольдта. Ми з ним створили невелику робочу групу, яка й займалася проектом придбання обладнання, визначала, яке саме обладнання нам необхідно, контактували з фірмами», — розповів Борис Клименко. За його словами, до складу цієї групи також увійшли: канд. техн. наук, доцент Євген Байда, канд. техн. наук, доцент Олександр Гречко, канд. техн. наук, доцент Олександр Чепелюк. Крім того, всі вони займалися монтажем, перевіркою працездатності, введенням в дію і контролем за ефективністю використання придбаного обладнання.
Борис Клименко повідомив, що завдяки гранту фонду Олександра фон Гумбольдта, на кафедрі електричних апаратів ХПІ з'явилася інноваційна апаратура: мікропроцесорна техніка, сучасні електромеханічні і напівпровідникові апарати комутації, управління й захисту, 3D принтер, індукційна плита, 12 цифрових осцилографів, тепловізор, пірометр, шумометр, флюксметр, мультиметри та багато іншого. Нова техніка розміщена у відремонтованому та спеціально обладнаному приміщенні.
На зустрічі зі студентами, викладачами і співробітниками кафедри електричних апаратів Вольфгангу Мессінгеру була продемонстрована робота нової техніки, показані широкі можливості її застосування в дослідженнях і навчальному процесі. Консул зазначив високу ефективність використання виділених кафедрі засобів і обіцяв підтримку заявки кафедри електричних апаратів на новий грант, орієнтований на співпрацю в галузі досліджень і освіти з одним з університетів Німеччини.
Генеральний консул ФРН Вольфганг Мессінгер також провів ряд зустрічей з керівництвом Університету. Проректор з науково-педагогічної роботи вишу Геннадій Хрипунов подякував консулу за підтримку і наголосив на важливості цього кроку для розвитку науки і освіти в НТУ «ХПІ».
________________
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua