Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Маркетинг » 2021 » Вересень » 2 » Аромамаркетинг в аптеці: відчутні бонуси й особливості застосування

Розміщення новин компаній

Аромамаркетинг в аптеці: відчутні бонуси й особливості застосування

Цей досить популярний у FMCG маркетинговий інструмент можна з успіхом використовувати і в аптеці. Але з деякими застереженнями.

Передусім важливо враховувати низку соціальних аспектів – вважає доктор фармацевтичних наук, доцент кафедри управління та економіки фармації Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації Національного фармацевтичного університету Марія ЗАРІЧКОВА.

Аромадизайн створюють не тільки для відвідувачів аптеки


Аромамаркетинг в аптечному закладі – це передусім маркетинговий інструмент, суть якого полягає у використанні ароматизації повітря в торговому залі аптечного закладу для стимулювання продажів безрецептурних лікарських засобів, функціональних харчових продуктів, виробів медичного призначення, супутніх товарів. Він справляє позитивний вплив на відвідувачів і фахівців фармації, що працюють у закладі.

Очікування від застосування аромамаркетингу – очевидні: приємні аромати в правильно підібраній композиції викликають у відвідувачів аптеки бажання проводити в торговому залі більше часу, ніж зазвичай. Крім того, це дає змогу сподіватися, і небезпідставно, на появу нових постійних відвідувачів.

Свої бонуси отримує і фахівець фармації, що працює в аптеці з такою атмосферою, – він стає більш стресостійким і точним у роботі. І, до речі, якщо фармацевт до кінця дня починає втомлюватися від ароматів, це свідчить про те, що ароматизацію здійснюють неправильно і слід попрацювати над цим.
Аромадизайн торгового залу аптеки: скласти ароматну композицію – не лише мистецтво, а й наука

Аромадизайн у фармзакладі – комплекс заходів, що створюють особливу атмосферу в торговому залі, але не довільну, а продуману: що стимулює ту чи ту емоцію людини, спрямовану на те, щоб привабити відвідувача аптеки за допомогою ароматів, які розслаблюють і пробуджують бажання залишитися.

Аромадизайн – напрям, який виник на стику дизайну інтер’єрів, ароматерапії та маркетингу. Активне його застосування почалося з кінця 1970-х років – з моменту створення пристрою для інтер’єрної ароматизації. Але спершу ароматні композиції застосовували тільки для маскування неприємних запахів тютюнового диму в казино, потім – у вестибюлях великих готелів для створення гостинної атмосфери, що розслаблює та налаштовує на відпочинок. І тільки наприкінці 90-х років, силами й за ініціативи американського фонду, що досліджував тоді можливості терапії розладів смаку та запаху, були проведені перші наукові дослідження аромамаркетингу.

Відтоді дослідження не припиняються, у них вивчають і випробовують не тільки можливості різних ароматних композицій, а й пристроїв. Так, з часом дифузори перетворилися в аромамашини, що розщеплюють ароматичний розчин на мікрочастинки розміром від 5 до 20 мікрон (!), що дає змогу ароматичній рідині легко і рівномірно розсіюватися по всьому приміщенню.

Напрямки аромамаркетингу в аптеці

Оскільки аромадизайн – інструмент аромамаркетингу, він повинен гармонійно вписуватися в цілісну концепцію аптечного закладу/мережі та представляти її у вигідному світлі. Цій меті підпорядковані різні його напрямки.

Ароматизація торгового залу аптеки

Ароматизація повітря приємними ароматами й ароматичними композиціями.

Аромадизайн усього приміщення аптеки

Професійний підбір аромату з аналізом усіх особливостей, специфіки, завдань і цілей аптечного закладу.

Аромаклінінг аптеки – нейтралізація неприємних запахів.

Усунення неприємних запахів: лікарських засобів, хімічних реактивів та інше.

Сезонна ароматизація аптечного торгового залу

Під час свят, з урахуванням сезонності та інших актуальних подій/обставин.

Ароматизація заходів, що проводяться в аптеці

Під час проведення PR, promo-акцій.

Аромабрендування аптечного закладу

Створення запланованого асоціативного звʼязку певного аромату з конкретним аптечним закладом для його ідентифікації і відмінності від конкурентів.

Цілі аромамаркетингу:


виділитися серед конкурентів;
підкреслити стиль, імідж і статус аптеки;
створити атмосферу для покупців;
збільшити обсяг продажів;
стимулювати імпульсні покупки;
мотивувати персонал підвищити працездатність, увагу, точність;
вирішити проблему природних неприємних запахів аптеки;
додатковий PR.

Як впровадити аромамаркетинг у своїй аптеці

Впровадження аромадизайну в аптечному закладі – справа непроста, але цікаве, а головне – вдячне! Адже це сучасний напрям, здатний підкреслити власну спеціалізацію й унікальність аптеки.

NB! Важливо пам’ятати: «хороший аромат для магазину, для аптеки – смерть»!

Доцільно забезпечувати в торговому залі аромати, здатні виконати щонайменше дві основні функції: усувати запах медикаментів і створювати/навіювати легку невимушену атмосферу.

Адже відомо, що запах ліків часто зумовлює страх і дискомфорт у відвідувачів.

У торговому залі аптеки краще зробити акцент на аромати:

спокійні,
свіжі,
трав’яні,
м’ятні,
природні.

Якщо в аптеці є відділ лікарських трав, то доречні будуть природні аромати ромашки, м’яти, лаванди тощо.

В аптеці необхідно враховувати і сезонність. Для кожної пори року – свої асоціації. Наприклад,

весна – час природних запахів евкаліпту та черешні,
влітку клієнти віддають перевагу легким свіжим ароматам, наприклад, фруктовим, квітковим,
осінь – це тепла ваніль, стиглі яблука, кориця, лайм і м’ята,
взимку акценти зміщуються в бік теплих, ніжних, але досить активних ароматів – мандарина, хвої, кориці. Це аромати, що асоціюються зі святами, тому так популярні композиції із хвої, цитрусових, мандаринів, шоколаду або кориці, імбиру, хвої та цитрусових.

Секрети створення ефективного аромадизайну аптеки


Найдоцільніше використовувати аромати, які будуть враховувати переваги і особливості нюху людей різних вікових категорій, статевої приналежності та соціального статусу.

Крім того, аромат, яким наповнений торговий зал, повинен стимулювати довіру, бути здатним послабити відчуття страху, болю, тривоги. Така ароматична композиція обов’язково завоює довіру клієнтів. Наприклад, запах скошеної трави пригнічує вольові якості в людини. Інакше кажучи, відчуваючи його, люди одразу ж згадують про літо, відпочинок, стають більш лояльними і поступливими.

Якщо під час вибору аромату виникають сумніви, краще заповнити аптечний заклад нейтральними ароматами – вони створюють приємну атмосферу і не викликають явних асоціацій.

Зверніть увагу на обов’язкове дотримання законів гармонії в організації простору. Аромадизайн повинен відповідати інтер’єру аптечного закладу і фірмовому стилю, у тому числі його колірному втіленню – фірмовій колірній гамі.

Наприклад, якщо в декорі аптеки превалює зелений колір, то аромат шоколаду буде недоречний, як і запах хвої в червоному інтер’єрі.

Щоб не помилитися, є кілька основних параметрів, які необхідно враховувати:

корпоративний стиль, цільова аудиторія і тип фармзакладу (пункт, лікарняна аптека, сільська аптека, пр.);
стиль екстер’єру й інтер’єру, колірне оформлення аптеки;
параметри й особливості приміщень (сільська аптека, міська аптека, аптека-супермаркет, закрита аптека та ін.);
особливості систем кондиціювання і вентиляції.

Правила безпечного застосування аромадизайну

Фахівці фармації добре розуміють, які наслідки може мати неграмотне використання таких технологій. Тому фахівці розробили спеціальні правила безпеки під час впровадження елементів аромамаркетингу та розробки аромадизайну.

5 правил безпечного аромапростору аптеки

В аптечному закладі можуть бути застосовані тільки ефіроолійні композиції на основі 100% чистих натуральних ефірних олій.
Ароматичні олії не слід застосовувати у високих концентраціях.
Застосування будь-якої невідомої ароматичної композиції можливе після ознайомлення з протипоказаннями.
Застосування ефірних олій в аптечному закладі можливе тільки за умови дотримання ліцензійних умов діяльності і відповідних вимог СЕС.
Усі засоби ароматерапії призначені винятково для зовнішнього застосування.

Фахівці аромамаркетингу рекомендують аптекам використовувати спокійні та свіжі аромати, трав’яні, м’ятні, фруктові, природні запахи.

Якщо людина не «вловлюватиме» запаху ліків, асоційованого із хворобою, тривогою за своє життя і життя рідних, іншими неприємними життєвими обставинами, – це вже чудовий результат! А якщо вдається ще й розслабити людину, збудити радісні відчуття очікування свята, спогади, пов’язані з безтурботним дитинством або відчуттям релаксу на природі, швидше за все, вам вдалося знайти нового «вірного друга аптеки» – постійного покупця. З чим ми вас і вітаємо!

Джерело: https://thepharma.media
___________


Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 776 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz