Так, нажаль, цього року українськи виробники, згідно попередніх прогнозів, отримають набагато менше якісного яблука, ніж у минулому сезоні, але більшість з професійних виробників тримають вектор на експорт. На думку багатьох експертів, це правильне рішення, якому є декілька обґрунтувань:
•українськи виробники не тільки заклали фундамент для співпраці з іноземними покупцями яблук, а й суттєво розширили географію експорту;
•на експорт може йти не тільки українське яблуко преміум-якості, а й яблуко класу «стандарт»;
•закордонні покупці не обмежуються вибором одного чи двох сортів яблук, таких як «Фуджі» та «Гала», але й готові розглядати пропозиції по іншим сортам, які вирощуються в Україні;
•ще однією важливою перевагою є той факт, що деякі закордоні покупці вже сьогодні готові платити за українське яблуко вищу ціну, ніж за аналогічне яблуко, вирощене у Польщі.
Усі вищезазначені тези підтверджує керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко, який буде модератором експортного форуму, що буде проходити паралельно з роботою першого дня конференції 14 серпня. За інформацією пана Рибалко, на сьогоднішній день до перемов з українськими виробниками зареєструвалось більше 20 компаній з більш ніж 10 країн світу (ОАЕ, Кувейт, Сінгапур, Іспанія, Білорусь, Індія, Велика Британія, Йорданія, Південна Африка, Єгипет та інші). Частина запрошених покупців вже співпрацюють з українськими виробниками, причому по багатьом сортам та з різними критеріями якості.
До експортного форуму можуть долучитись виключно делегати конференції «Яблучний бізнес України-2019», а реєстрація учасників як самої конференції, так і експортного форуму буде здійснюватися виключно до 12 серпня.
На сьогоднішній день свою участь підтвердили більше ніж 170 делегатів, 50% з яких – це виробники яблук з усіх регіонів України. Усього у конференції приймуть участь близько 200 представників яблучного сектору.
Конференція організовується проектом «АПК-Інформ: овочі та фрукти» за підтримки FAO, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Української плодоовочевої асоціації (УПОА) та проекту EastFruit. Партнером конференційного бізнес-туру виступить компанія UApple, а технологічним партнером конференції – компанія «Інсолар-Холод».
З питань щодо участі, будь ласка, звертайтеся:
Олександр Хорев,
+380 67 6343980
fruit.chief@fruit-inform.com
Олександра Манько,
+380 96 4337857
fruit.marketing@fruit-inform.com
__________________
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua