Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » АПК » 2020 » Жовтень » 11 » Чому важливо розширювати “медовий клин” і який потенціал у лісів та пасовищ

Розміщення новин компаній

Чому важливо розширювати “медовий клин” і який потенціал у лісів та пасовищ

За аналогією з поняттям «яровий клин» або «озимий клин», «медовий клин» - це площа орних земель на якій зростають медоноси. Як відомо, головними медоносами, що висаджуються на полях є соняшник, ріпак та гречка. Але медоносами також є такі культури як гірчиця, горох, люцерка, конюшина і деякі інші - загалом до 20 видів.

На думку Валерія Курейка, співвласника Бджоло-Садиби «Знатний Мед», загальна площа «медового клину» зараз становить понад 8 млн. га щороку - в останні роки тільки посіви соняшнику становлять понад 6 млн. га.

«З урахуванням того, що Україна займає високі місця в рейтингу провідних світових експортерів меду, державі, аграріям і бджолярам, а також професійним асоціаціям і громадським організаціям є сенс постійно стежити за площею “медового клину” та сприяти його розширенню. Наприклад, тієї ж гречки у нас сіють все менше і менше (60-75 тис гектарів за попередні п'ять років), і це при тому, що її продуктивність як медоноса дуже висока (до 100 кг меду з 1 га), а сам гречаний мед є унікальним за своїми властивостями», - зазначає Валерій Курейко.

Експерт також відзначає, що раніше до медового клину можна було віднести посівне жито і пшеницю, оскільки на цих полях росли медоноси-бур'яни, перш за все - волошка. Але зараз поля обробляють гербіцидами, і волошка там відсутня, що призвело до зменшення загальної медоносної бази.

Крім медового клину в Україні є великий потенціал у вигляді лісів, пасовищ, багаторічних насаджень, луків (в тому числі навколо водойм) і навіть міських парків. Там ростуть в основному дикорослі медоносні трави і дерева.
На думку Валерія Курейка, сьогодні липа займає більше 25 тис гектарів, біла акація - більше 32 тис. га, а багаторічні насадження - понад 800 тис. гв (плодові сади і ягідники). Усі разом вони можуть дати до 700 тис. тон нектару або, з урахуванням випарювання вологи бджолами - до 175 тис. тон меду.

«Це практично стільки ж меду, скільки потенційно можна отримати з медового клину - ось чому медоносна база лісів, пасовищ і багаторічних насаджень так важлива, а потенціал подальшого розвитку бджільництва в Україні дуже великий», - зазначає В. Курейко.

«У всьому світі держави і суспільство почало приділяти увагу медоносній базі - медоноси і пилконоси там вже висівають навіть у містах - в парках, вздовж доріг, на дахах зупинок і висотних будівель. У нас поки про це ніхто особливо не замислюється», - вважає співвласник Бджоло-Садиби «Знатний Мед».

Варто нагадати, що з України експортується 55-60 тис. тон меду, і 95% з них – соняшниковий . Експерти вважають, що в обсязі меду, який залишається в Україні (40-60 тис. тон у різні роки), до 50% займає той же соняшник, решта - мед з інших медоносів: різнотрав'я, липа, гречка, акація та ін.
-----------------


Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 573 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz