Крім того, канадські практики допоможуть визначити перелік телемедичних сервісів для пацієнта, які можуть надаватись на кожній ланці медицини. Таких домовленостей було досягнуто під час зустрічі з керівниками Телекомунікаційної мережі Онтаріо (OTN), які запрошені Канадсько-українською торговою палатою спільно з канадським проектом підтримки реформи секторальної децентралізації EDGE.
«Спільно з МОЗ ми працюємо над реалізацією ініціативи Президента України з розбудови доступного та якісного медичного обслуговування у сільській місцевості (закон №7117), яка передбачає використання телемедицини. OTN – державна компанія, яка підпорядковується Міністерству охорони здоров’я Канади, це одна з найбільших телемедичних мереж у світі. Компанія використовує двосторонні відеоконференції для надання доступу до допомоги пацієнтам у кожній лікарні та сотнях інших медичних закладів Онтаріо», – зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, OTN постійно впроваджує інновації медичної допомоги в систему охорони здоров'я, щоб люди в Онтаріо могли отримати необхідну допомогу там, де вона найбільше потрібна: вдома, у громаді або в лікарні. Ці технології також були впроваджені в Австралії та Індії.
«Вони передбачають не лише надання консультацій, а й моніторинг стану пацієнтів з хронічними захворюваннями. Через мережу OTN протягом року відбувається 1,2 млн відеоконференцій, 26 тисяч користувачів – медпрацівників та лікарів – мають можливість скористатись системою», – наголосив Віце-прем’єр-міністр.
Уже сьогодні експерти OTN, Мінрегіону та МОЗ проведуть робочу поїздку до Житомирської області для аналізу проблемних питань розбудови мережі первинної ланки медицини в сільській місцевості.
Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна": Безкоштовна версія www.demo.kompass.ua